Perbersit:

  • 500 ml qumesht
  •  80 gr margarin
  •  3 luge miell
  •  1 e verdhe veze
  •  ¼ luge are muskati
  •  Krip

Udhezimet:

  1. Ne nje ene te thelel qesim margarine dhe ngrohim derisa te shkrihet.
  2. Shtojme miellin dhe perziejme derisa mielli tem err ngjyre te arte,shtojme qumeshtin dhe perzijme mire me tel dore ose mixer qe most e mebten kokerrza nga mielli.
  3. Shojem arren e muskatit te grire,kripsoim sipas shijes dhe perzijme mire derisa salca tem err dendesine e duhur.
  4. Tanim shtojme te verdhene vezes dhe perzijme edhe pak dhe largojme nga zjarri.