Përbërësit

1 hudher

1 domatë

2 speca

1 lugë të gjellës gjalpë

1 lugë të gjellës salcë domatesh

2,5 gota ujë të pulës

1 gotë ujë të vakët

1 lugë kripë

1 lugë biber i zi

1 lugë nanexhik

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Gjalpin dhe hudhrën e vendosni në një tenxhere për fërgim, pastaj ia shtoni domatës, specat dhe salcën.

Pasi ti përzieni pak përbërësit që i keni vendosur në tenxhere, ia shtoni ujin e pulës, erëzat dhe ujin e vakët.

Supën e përzieni për rreth 5-6 minuta dhe të vlojë në temperaturë  mesatare.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak