Sallatë me speca


Përbërësit

  • Gjysmë kg speca të kuq
  • 2,5 gota jogurt
  • 4 copa hudhër
  • Kripë
  • Përmbi
  • 1 lugë gjalpë
  • 1 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë çaji biber i kuq

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Specat i vendosni në një enë për pjekje në furrë.

Pas pjekjës specat i qërroni dhe preni në copa të vogla, jogurtin e përzieni me hudhër, kripë dhe e hedhni përmbi specat.

Përmbi specatve ia derdhni gjalpin e shkrirë, vajin, biber e kuq dhe e shërbeni.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.Source link

Previous articlePite me ton
Next articleSupë me erëza

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,434FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles