Supë kremoze me borzilok të ftohtë, bizele dhe marule

Supë kremoze me borzilok të ftohtë, bizele dhe marule

Një starter inteligjent që përgatitet lehtë dhe ka një shije verore dhe delikate

Përbërësit

  • 300 gr bizele të freskëta ose të ngrira
  • 1 tufë e madhe borziloku vetëm gjethet
  • 1 kokë marule e butë bërthama hiqet dhe copëtohet
  • 850 ml lëng perimesh të ftohtë
  • 200 ml tenxhere krem ​​fraîche

Metoda

  • HAPI 1

    Ziejini bizelet në ujë të vluar për 3 minuta. Kullojeni dhe ftohni me ujë të ftohtë të rrjedhshëm. Vendosni së bashku në një blender bizelet, borzilokun, marulen, lëngun e perimeve dhe 3⁄4 e kremës dhe përpunoni derisa të jenë të lëmuara. Bëni këtë në dy grupe. Spërkateni, mbulojeni dhe ftohuni për të paktën 1 orë përpara se ta shërbeni. Shtoni një vorbull me kremin e mbetur dhe shërbejeni.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles