Përbërësit

 • ¼ gota ujë
 • 1 qepë të verdhë
 • 4 gota lëng mishi viqi
 • ½ filxhana djathë mocarela të copëtuar
 • 2 feta buke gruri

Hapat

 1. Uji hidhet në një enë të mesme.
 2. Qepa ndahet në feta të vogëla dhe e vendosni në ujë.
 3. Uji me qepën qëndrojnë në zjarr deri sa të jetë zier qepa.
 4. Pastaj shtoni lëngun e mishit.
 5. Uji me lëngun e mishit të viqit duhet të qëndrojnë në zjarr për 15 min.
 6. Pastaj, supën e vendosni në një enë sikurse në foto, shton bukën e grurit dhe djathin mocarrella, ndërsa më pas vendosni në furrë të qëndrojë për pak minuta, deri sa të shkrihet djathi.
 7. Për dekor mund të vendosni edhe pak majdanoz. Ju bëftë mirë!