Përbërësit

makarona

2 gota borzilok

2 hudhra

2/3 gota vaj vegjetal

Kripë

Biber i zi

½ gota kaçkavall

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Borzilokun dhe hudhrën vendosni në blendar për zvogëlim pastaj ia shtoni vajin vegjetal, kripën dhe e vazhdoni përzieni.

Makaronat i vendosni në tenxhere për zierje, pas zierjës ia largoni ujin dhe ia derdhni sosin pesto përmbi duke e zbukuruar me kaçkavall të grirë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak