Përbërësit 
3 avokado

3 goja ujë të pulës

3 luge te gjelles lëng limoni

Pak majdanoz

1 luge te gjelles qimnon

Kripe

Biber I zi

 

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit i vendosni në blendar për grirje.

Supën e përgatitur e derdhni në një enë, enën e mbyellni me kapak dhe e vendosni në frigorifer.

Është supë ideale për kohë të nxehtë me përplot vitamina.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak