Përbërsit:

  • 500 gr pasta
  • Konzerve 200-300 gr tuna
  • 400 gr domate te grira
  • 1 kungulleshke e vogle e grire
  • 2 speca te grira
  • 1 qepe e grire imet
  • 1 thelp hudher i grire imet
  • Parmezan,vaj ulliri

Udhëzimet:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Ne nje tigan fergojme qepen e grire imet dhe hudhren,shtojme perimet e tjera dhe fergojme edhe per 15 minuta.

Ne nderkohe ziejme pastat,kullojme dhe perzijme me tunen(konzerve peshku) dhe perimet e ziera.

Masen e qesim ne enen e qelqit zjarrerezistuese,shtojme persiper parmezanin dhe pjekim ne furre 200 grade per 15 minuta

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak