Përbërësit

  • 1 litër supë kubike
  • 4 domate
  • 40 gr gjalpë
  • 40 gr kaçkavall

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në ujë të nxehtë vihet një supë kubike dhe me nerende grihet 1 domate dhe vlon për 15 minuta.

Shtohet gjalpi dhe vlon edhe 5 minuta, largohet nga zjarri, vihet në një pjatë dhe para së të shërbehet spërkatet me kaçkavall të grirë nerende.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.