Përbërësit

BAZA:

  • buke per tramezzini

PER LYERJEN MIDIS FETAVE TE BUKES:

  • djath filadelfia

PER MBUSHJE:

  • feta proshute te pjekur

PER ZBUKURIM:

  • feta limoni

Hapat

  1. Lyejme çdo fete buke per tramezzini me perberesin qe kemi zgjedhur, vendosim midis fetave mbushjen dhe e fusim ne frigorifer sanduiçin duke e lene keshtu gjithe naten.
  2. Diten qe do ta servirim, e lyejme Smorgastarta me kremin qe kemi zgjedhur dhe e zbukurojme sipas deshires.
  3. E servirim te ftohte te prere ne feta.