Përbërësit

1 lakër

1 kungull

1 qepë

3 copa hudhër

1 tubë majdanoz

1 lugë të gjellës pluhur xhenxhefili

1 lugë të çajit kripë

1 lugë të çajit biber i zi

2,5 litra ujë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tenxhere e derdhim ujin dhe e vëmë në zjarrë për vlim rreth 10 minuta.

Lakrën, kungullin, qepën, hudhrën, majdanozin e vendosim në blendar për grirje.

Me rend i derdhim të gjithë përbërësit e grimcuar dhe erëzat.

E përziejmë supën dhe e lëmë të zihet derisa të trashët.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak