Sufle me mish

spot_img

Përbërësit

* 500 gr mish kondra filet
* 1 koker qepe
* 1luge gjalp
* pak pana
* pak piper te zi
* pak krype

Pergatitja:
Meret qepa kaurdiset me gjalpe derisa te mari ngjyre floriri ,pastaj vihet kondra fileta e pastruar dhe rahur me pare derisa te skuqet nga te dyja anet . Shuhet me pana , pak kripe dhe piper lihet ne zjarre derisa te behet lengu i mishit nje trup me panen .mund ti hidhet edhe pak uje .

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles