Supe me karrota dhe portokall

spot_img

Perberesit

*250 gr karrota

*1/2 gote uji me leng portokalli

*1 qepe e vogel

*nje luge rigon

*kripe,piper i zi

*4 gota uji

*1 luge gjelle vegete

*1/2 filxhan kafeje vaj ulliri

Pergatitja:

Se pari pritini karrotat ne forme kubash te vegjel edhe qepen imet. Vijini se pari karrotat te skuqen pastaj dhe qepet. Si te jene skuqur disi; shtoni ujin dhe lengun e portokallit se bashku me vegeten, kripen, rigonin e piperin e lijini te zihen ne zjarr te ulet. Ne fund servireni supen te ngrohte pa harruar ti shtoni pana siper supes.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles