Studimi zbulon se ushqimet e restoranteve pa gluten përmbajnë gluten

Këto ditë ofrojnë shumë piceri gluten– byrekë falas. Por personat me sëmundje celiake mund të duan të qëndrojnë përpara se të kapin një fetë. Një studim i ri nga studiuesit në Qendrën Mjekësore të Universitetit Columbia në New York City zbuloi se më shumë se gjysma e këtyre picave mund të kontaminohen me sasi të vogla gluteni.

Studiuesit analizuan të dhënat nga mbi 800 përdorues të një pajisjeje portative për zbulimin e glutenit të quajtur Nima. Këta përdorues i sollën pajisjet e tyre në restorante anembanë vendit dhe morën mostra të pjatave që ishin etiketuar “pa gluten” (GF), për të parë nëse i përmbushnin emrin. Pothuajse një e treta (32 për qind) e të gjitha ushqimeve GF dështuan në testin, me përmbajtje të mjaftueshme gluten për të shkaktuar një reagim në të paktën disa pacientë me sëmundje celiac ose ndjeshmëri të tjera ndaj glutenit.

Ndërsa shumë ushqime rezultuan pozitive për gluten, të dhënat sugjerojnë se pacientët me celiac mund të duan të jenë tepër të kujdesshëm kur dalin për italisht. Pica GF u zbulua se ishte pjata më e rrezikshme, me 53 përqind të mostrave që tregonin ndotje me gluten. Makaronat nuk mbetën pas, me 50.8 për qind.

Benjamin Lebwohl, MDnjë gastroenterolog në Qendrën Mjekësore të Universitetit të Kolumbias dhe një nga autorët e studimit, mendon se kjo ndodh sepse kuzhinierët nuk bëjnë mjaftueshëm për të izoluar ofertat e tyre GF.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles