Speca të kuq turshi

spot_img

Perbersit:

  • 50 cope speca te kuq
  • 250 ml vaj
  • 250 ml uthull
  • 3 luge krip
  • 3 luge sheqer
  • 3 hudhra
  • 2 tufa magdanoz
  • 1 qese piper i zi kokerr

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Udhezimet:

Specave u largojme bishtat dhe fusim ne furre derisa te ngrohen pak(nga nje shtrese ne tepsi).

Nderkohe vlojme ujin,vajin,kripen dhe sheqerin.

Ne kete perzierje vale qesim specat nga 4-5 cope duke i lene per nga 5-6  minuta.

Me pas specat e marinuar i radhisim ne kavanoze te sterilizuar me pare,duke vene mes  magdanoz te grire dhe thelpinje hudhre.

Kavanozet  i leme per gjate nates te hapur te ftohen mire,.

Ne mengjes i shtojme nga uji i mbetur  dhe  i mbyllim hermetikisht.

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles