Pite mrekullueshme e shpejtë me mollë të cilën duhet patjetër ta provoni

spot_img

Pitja ështe gjithmonë një ushqim i preferuar dhe i konsumuar masivisht

Përbërësit:

5 mollë të mëdha (qëroni dhe pritni në katrorë)
100 g sheqer
1 lugë miell
100 lugë kanellë

Për brumë:

15 g drithëra të përziera
150 g miell
150 g sheqer
1 pako gjalpë
Gjysmë luge të vogël pluhur për ëmbëlsira
Një grusht arra të grira, bademe dhe lajthi (sipas dëshirës)

Përgatitja:

Ngroheni furrën në 200 gradë celsius

Një mënyrë plotësisht natyrale e largimit të aromës të pakëndshme nga këmbët

Në një enë përzieni mollët, sheqerin, miellin dhe kanellën. Qitni në tepsi në të cilën keni vënë letër për pjekje

Përzieni drithërat e tërshërës, miellin, sheqerin, gjalpin e shkrirë, pluhurin e ëmbëlsirave, arrat e grira, bademet dhe lajthitë. Përzieni derisa masa të bashkohet pastaj qiteni sipër mollëve

Piqeni derisa shtresa e sipërme të marrë ngjyrën e artë në të gështenjtë, rreth 30 minuta

Ju bëftë mirë, transmeton Telegrafi

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles