Speca me uthull

spot_img

Përbërsit:

Shellira:

  • 2 l uje
  • 1 filgjan kafes turke sheqer
  • 1 filgjan vaj
  • 1 filgjan uthull
  • 2 filgjan krip
  • +
  • 500 ml uthull

Udhëzimet:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Specave i heqim bishtat dhe farat.

Secilin spec e kalojme neper uthull 500ml dhe veme ne nje ene te kullohen .

Pasi specat kullohe qesim ne enen ne te cilen do ti vendosim per turshi.

Ne nje ene zijme perbersit per shelliren dhe qesim mbi specat e palosur ne ene.Para se ti qesim shelliren shtojme hudher,karrote dhe magdanoz.

Pastaj mbyllim enen mire hermetikisht dhe leme ne vend te fresket per disa dite dhe turshite do te jene gati

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles