Përbërësit

 • 3 krahë mish pule
 • 2 karrota
 • 2 patate
 • 1 qepë
 • 2 lugë bizele
 • 1 decilitër vaj
 • 1 decilitër lëng domatesh
 • 2 të verdha vezësh
 • 2 lugë salcë kosi
 • 1 limon
 • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Lahet mishi dhe pritet në kube të vogla, karrota, pattet dhe qepa lahen mirë, pastrohen dhe grihen nerende.

Perimet vihen në vaj që të kaurdisen në temperaturë të ulët, pastaj shtohet bizelja dhe mishi.

Shtohet lëngu i domateve dhe kur mishi të zbutet shtohen 8 decilitra ujë të vakët.

Lëreni të ziejnë për 5 minuta dhe hiqeni nga zjarri, pasi të ftohet pak supa, me përzierje të vazhdueshme shtohen të verdhat e vezëve të përziera me krem.

Shtoni kripë dhe limonin, shërbehet e nxehtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.