Pogaçe me koper

spot_img

Përbërësit

 • 2 vezë
 • 125 gr gjalpë ose margarinë
 • Gjysmë gote vaj vegjetal
 • 1 gotë çaji jogurt
 • 1 pluhur pjekje
 • 1 lugë sheqer
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 lugë uthëll
 • 1 tas koper
 • 3 gota miell
 • Në brendësi
 • Djathë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit e brumit i derdhim në një enë dhe i përziejmë mirë.

Do ta përfitojmë një brumë të butë, brumin e ndajmë në copa të vogla.

Secilës pogaçe të vogël ia vendosim djathin dhe e rëndisim në tepsi.

Përmbi e lyejmë me të kuqët e vezës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles