Përbërësit

2 lugë të gjellës uthull balzamik

3 lugë të gjellës vaj vegjetal

½ lugë të çajit kripë

½ lugë të çajit biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë, e përzieni përzierjën derisa fillon ti ndrojë ngjyra.

Sosin e përfituar e derdhni një tas ose enë të cilën mund ta mbyllëni me kapak, e vendosni në frigorifer të qëndroj 2 ditë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak