Sallatë e shëndetshme


Përbërësit:

1 konzervë peshk ton

1 vezë

100 gr qiqrra të konzervuara

100 gr bishtaja

1 domate

1 sallatë e gjelbër

ullinj

1/4 qepë e kuqe

kripë dhe piper i zi

vaj

uthull

Përgaditja:

Hapi 1

Mund të përdorni edhe qiqrra të konzervuara, por nëse doni që ato t’i zieni vetë, atëherë vendosini në ujë një natë përpara.

Hapi 2

Bishtajat pastrojini, lajini dhe ziejini.

Hapi 3

Ziejeni edhe vezën, ndërsa domaten lajeni e priteni në kube të vogla.

Hapi 4

Lajeni edhe sallatën.

Hapi 5

Qiqrrat dhe bishtajat vendosini në një enë më të thellë. Më pas shtoni sallatën, domaten, ullinjtë, tunën dhe qepën e grirë.

Hapi 6

Kriposini, piperosini, shtoni vaj dhe uthull dhe në fund edhe vezën e zier të prerë në copëza më të vogla.

Hapi 7

Ju bëftë mirë.Source link

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles