Përbërësit

425 gram domate të pjekur

1 spece

1 gote majdanoz

1 lëng limoni

½ qepe

1 luge te gjelles qimnon
1 thelbe hudhre

Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Domatet e pjekura, majdanozin, limonin, qepën, kimnonin, kripën dhe hudhrën vendosni në blendar për grirje.

Pas grirjës glazurën e përgatitur e derdhni në një enë dhe e shërbeni me qips ose tortillë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak