Përbërësit

1 mish pule

1 selino

1 karrotë

Kripë

1 filxhan fide

Hapat

Pulën e ziejmë në një tenxhere me ujë të bollshëm, selinon dhe karrotën e premë në copa të vogla dhe i vendosim në një tenxhere tjetër

Ujin e pulës ia derdhim përmbi përzierjës së selinos dhe karrotës

Pulës e pastrojmë dhe e vendosim në tenxhere së bashku me fidet dhe kripën

Tenxherën e vëmë në zjarr mesatar, pasi të zbuten fidet e largojmë nga zjarri tenxhereën dhe ia shtojmë pak biber të zi

Ju bëftë mirë