Pite me kungull

spot_img

Përbërësit

1 kg kungull i njomë

4 vezë

1-2 speca të kuq

150 gr djathë

6 lugë griz

Piper i zi

Pak spec i kuq

1 decilitër vaj

Kripë

Rigon

Borzilok

Hapat

Kungujt e njomë lahen dhe grine nereden, shtohet kripë dhe lihen në kulluese të thahen

Kungujt e kulluar shtrydhen me dorë edhe një herë, përzihen me vezë të tundura, me speca të copëtuar imët, djathin e grirë nerende, grizin, specin e kuq dhe piperin e zi

Shtoni kripë për shije, ena metalike ose tepsia lyhet me vaj, shtohet mbetja e vajit, nxehet në furrë dhe derdhet plotësimi për kungullin e njomë

Pitja piqet në furrë në temperaturë 200 gradë celsius për 30 minuta derisa të skuqet

Ju bëftë mirë

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles