Si të piqni hudhrat

Si të piqni hudhrat

Dëshironi të mësoni se si të piqni hudhrat? Pasi të piqet, hudhra bëhet e ëmbël dhe e butë – perfekte për supa, salca dhe zhytje

Përbërësit

  • 1 llambë hudhër
  • 1 lugë vaj ulliri

Metoda

  • HAPI 1

    Ngrohni furrën në 180C/160C ventilator/gaz 4. Prisni pjesën e sipërme të llambës së hudhrës, duke ekspozuar majat e thelpinjve të hudhrës. Vendoseni në një katror të vogël petë dhe fërkojeni me vaj ulliri. I rregullojmë me kripë dhe piper. Thërrmoni petë për ta mbyllur llambën.

  • HAPI 2

    Pjekim për 25-30 minuta derisa të zbutet kur shtypet dhe kutia e letrës të marrë ngjyrë të artë të lehtë. Lëreni të ftohet për disa minuta përpara se të shtrydhni hudhrat e buta të pjekura nga lëvozhga e tyre. Përndryshe, hiqni të gjithë shtresën e letrës dhe hiqni karafilët individualisht.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles