Kërcitja e pulës

Kërcitja e pulës

Provoni ta shtoni këtë kërcitje pule në një pjatë për cilësi dhe thellësi të shijes shtesë. Mund ta thërrmoni mbi një sallatë Cezar ose ta shërbeni me supë pule për një nuancë umami

Përbërësit

  • lëkurat prej 2 gjoks pule
  • piper i bardhë për shije
  • paprika e tymosur për shije
  • barishte të thata për shije

Metoda

  • HAPI 1

    Ngroheni furrën në 200C/180C ventilator/gaz 6. Lëkurat e gjoksit të pulës thahen me letër kuzhine. Vendoseni në një fletë pergamenë pjekjeje në një fletë pjekjeje. Spërkateni me piper të bardhë, piper të tymosur ose ndonjë barishte të thatë për shije. Sipër vendosni një fletë tjetër pergamenë për pjekje, më pas vendosni një fletë tjetër pjekjeje sipër për të rënduar lëkurat. Piqni për 25-30 minuta derisa të jenë të freskëta dhe të arta.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles