Si ta hani fikun për ilaç?

spot_img


Si ta hani fikun për ilaç?
Reviewed by on

November 28, 2018
.

Përvojat e njerëzve nga vendet bregdetare flasin se ky kombinim ndihmon tek mungesa e jo pjellshmërisë, hemorroidet, tek sëmundjet e ndryshme të zorrëve, kapsllëku, kolesteroli i lartë, bronkiti, astma dhe shumë sëmundje tjera. Fiku në vajin e ullirit është shumë i dobishëm kundër baktereve në lukth dhe ulcerës në stomak. Përndryshe, fiku në kombinim me […]

Përvojat e njerëzve nga vendet bregdetare flasin se ky kombinim ndihmon tek mungesa e jo pjellshmërisë, hemorroidet, tek sëmundjet e ndryshme të zorrëve, kapsllëku, kolesteroli i lartë, bronkiti, astma dhe shumë sëmundje tjera. Fiku në vajin e ullirit është shumë i dobishëm kundër baktereve në lukth dhe ulcerës në stomak. Përndryshe, fiku në kombinim me […]

Rating: 0

Si ta hani fikun për ilaç?

Si ta hani fikun për ilaç?

Përvojat e njerëzve nga vendet bregdetare flasin se ky kombinim ndihmon tek mungesa e jo pjellshmërisë, hemorroidet, tek sëmundjet e ndryshme të zorrëve, kapsllëku, kolesteroli i lartë, bronkiti, astma dhe shumë sëmundje tjera.

Fiku në vajin e ullirit është shumë i dobishëm kundër baktereve në lukth dhe ulcerës në stomak.

Përndryshe, fiku në kombinim me vajin e ullirit vepron shumë mirë në rastet e shumë problemeve të barkut.

Merrni 40 kokrra fiku të thatë dhe shtypni në një kilogram vaj ulliri. Më mirë do të ishte të shfrytëzoni një kavanoz qelqi, ku përmbajtjen do ta vendosnit ë qëndroj 40 ditë. Pas 40 ditëve mund të filloni ta konsumoni.

Si ta hani fikun për ilaç? Pra, është mirë që t’i hani para ushqimit. Kjo do të thotë se hahen me barkun bosh.

(Breziiri)

(Visited 252 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles