Përbërësit

  • Gjysme shpageta
  • 1 gotë djathë parmesan
  • Vaj vegjetal
  • Biber i zi
  • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Shpagetat i vendosni në tenxhere për zierje, pas zierjës i kulloni në një kullojse.

Kripën, biberin e zi dhe vajin vegjetal ia shtoni dhe e përzieni.

Shpagetat e përgatitura i vendosni në një pjatë për shërbim përmbi ia vendosni djathin parmesan.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.