Përbërësit

1 shpageta

300 gr kërpudha

2 lugë gjellës gjalpë

200 ml krem

1 gotë të çajit kaçkavall

1 tubë majdanoz

Kripë

Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Shpagetat i vendosim në një tenxhere për zierjë, në një tigan e shkrimë gjalpin dhe e fërgojmë hudhrën rreth 1-2 minuta.

Kërpudhat i premë në copa të holla, i fërgojmë në tigan të gjalpit.

Kremin, kripën dhe biberin ia shtojmë dhe e përziejmë.

Së fundmi përzierjës ia shtojmë kaçkavallin, majdanozin dhe e largojmë nga zjarri.

Shpagetave ia largoni ujin dhe ia shtoni sosin e përgatituri rreth 2-3 minuta e përzieni në zjarr pastaj e vendosni nëpër pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak