Sherebela e thartë

Sherebela e thartë

Përbërësit

 • 50 ml xhin pa alkool (ose futni disa botanikë xhin në ujë)
 • 25 ml lëng limoni
 • 5 ml shurup sheqeri
 • 4 gjethet e sherebelës
 • akull
 • 1 lugë gjelle E bardha e vezes

Metoda

 • HAPI 1

  Vendosni alternativën e xhinit, lëngun e limonit, shurupin e sheqerit, 3 gjethe sherebele dhe një grusht të mirë akull në një shaker kokteji. Tundeni fort derisa pjesa e jashtme e shakerit të ftohet, më pas kullojeni dy herë në një enë të vogël.

 • HAPI 2

  Hidhni akullin dhe pjesët e mbetura të sherebelës, më pas derdhni koktejin përsëri në shaker dhe shtoni të bardhën e vezës.

 • HAPI 3

  Shkundeni shumë fort për të shkumëzuar të bardhën e vezës, më pas hidheni në një gotë kokteji ose coupe. Zbukuroni me gjethen e mbetur të sherebelës.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles