Salsa me koriandër dhe shqeme

Salsa me koriandër dhe shqeme

Gjallëroni supën tuaj të preferuar të dimrit, për shembull, një supë me karrota ose majdanoz, me këtë salsa fantastike me shqeme dhe koriandër të shoqëruar me spec djegës, gëlqere dhe qepë.

Përbërësit

 • 100 gr shqeme i thekur
 • 1 lugë farat e koriandrit i thekur
 • ½ lugë gjelle vaj rapese ose arrë
 • 1 qepe pranverore të prera përafërsisht
 • pako e koriandër
 • ½ djegës jeshil i pasardhur
 • 1 gëlqere lëngje

Metoda

 • HAPI 1

  Blitz shqeme dhe fara në thërrime. Shtoni vajin dhe ziejini derisa të bashkohet, më pas shtoni gjithçka tjetër dhe lëreni në masë pesto.

 • HAPI 2

  Sezoni me kripë dhe gëlqere për shije. Lironi me 1 lugë gjelle ujë dhe lëreni në një masë kremoze.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles