Sallatë tajlandeze me kastravec me salcë djegëse të thartë

Sallatë tajlandeze me kastravec me salcë djegëse të thartë

Kjo sallatë e shëndetshme anësore është perfekte për vaktet e javës ose për barbekju të qetë

Përbërësit

 • 1 kastravec priteni në shirita me një qëruese
 • 1 Little Gem marule i copëtuar
 • 140 g mashurka
 • tufë koriandër gjethet e prera përafërsisht
 • tufë nenexhik gjethet e prera përafërsisht

Për veshjen

 • 1 lugë uthull vere orizi
 • 1 lugë gjelle salce peshku
 • ½ lugë sheqer i lehtë muskovado
 • 2 specat e kuq të grira dhe të grira hollë

Metoda

 • HAPI 1

  Përziejini së bashku përbërësit e salcës, duke i trazuar derisa sheqeri të tretet.

 • HAPI 2

  Vendosini përbërësit e sallatës në një tas, më pas hidhini sipër salcës duke i përzier mirë që të bashkohen. Shërbejeni menjëherë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles