Pite me ton

spot_img

Pёrbёrёsit

 • 1 konserv ton
  1 petё pёr pite
  4 vezё
  Kripё
  Piper
  4-5 lugё ajvar
  2 decilitra krem kosi
  1 e verdhё veze
  Fara susami
  1 margarinё

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Copat e tonit kullohen mirё nga vaji, brumi shkrihet, vezёt zihen fortё.
Tё dy pjesёt e brumit happen nё sipёrfaqёn e spёrkatur me miell sipas madhёsisё sё tepsisё sё pjekje.
Pjesa e parё e brumit vendoset nё njё tigan tё lyer me margarinё dhe mbi brumё radhitet toni dhe vezёt e ziera mё parё, paraprakisht tё prera nё rrathё.
Shtohet kripё, piper lyhet me ajvar dhe mbulohet me petёn tjetёr, vendoset tё piqet rreth 30 minuta nё njё furrё tё nxehtё nё temperaturё 200 gradё celsius.
Krem kosi pёrzihet mirё me tё verdhat e vezёve dhe para se ta hiqni nga furra byrekun, spёrkateni me susam.
Pitja piqet derisa tё skuqet.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o
KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles