Sallatë me proshutë të madhe

Sallatë me proshutë të madhe

Bizelet dhe proshuta jo vetëm që bashkohen mirë në supë – provojini ato së bashku në një pjatë sallatë të freskët me nenexhik, të shkëlqyera për një festë në shuplakë

Përbërësit

 • 200 gr bizele i shkrirë
 • 250 g proshutë i copëtuar
 • 2 Marule të vogla Gem gjethet e ndara
 • tufë qepë i prerë në feta
 • 300 gr patate e re e gatuar i prerë në feta
 • tufë e vogël nenexhik të prera përafërsisht
 • 150 ml kos natyral
 • 1 lugë sheqer

Metoda

 • HAPI 1

  Ziejini bizelet në ujë të vluar për 1 min. Kullojeni dhe shpëlajeni nën ujë të ftohtë. Hidhni proshutën, gjethet, qepët e freskëta, patatet dhe dy të tretat e nenexhikut. Përzieni nenexhikun e mbetur me kos dhe sheqer. Hidhni mbi sallatë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles