Sallatë me patate

spot_img


Përbërësit

  • 5 patate
  • 1 spec i kuq
  • 6,7 copa qepë
  • 5-6 gjethe roka
  • Pak koper
  • 1 limon
  • Kripë
  • Vaj vegjetal
  • erëza

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Patatet i vendosim në një tenxhere me pak ujë dhe i ziejmë rreth 10 minuta.

Qepën, rekën, koperin, specin e premë në copa të vogla dhe e vëmë në tigan me pak vaj vegjetal për fërgim.

Pas fërgimit i vendosim në pjatën kryesore, patatet i qërojmë dhe i premë në copa të vogla.

Ia shtojmë erëzat, limonin vajin vegjetal dhe e përziejmë e gjithë sallatën.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.Source link

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles