Perbersit:

5 thelpinje hudher

2 luge margarin

2 luge vaj ulliri

2 qepe

1 luge salce domatesh

6 filgjan supe pule(filgjani 200 ml,leng i zier pule ose nga katrorkat e gatshme)

Magdanoz i grire

3 feta te bukes te thekura te prera ne katrora

1 filgjan ajke e tharte(shmant,pavllake)

Udhezimet:

Grijme qepen,hudhren dhe fergojme me vaj ulliri derisa te zbuten paksa,shtojem salcene  domates,margarinene  zbutur,ajken e tharte  dhe ne fund shtojem dhe katrorkat e bukes se thekur

Ne fund shtojme supen e pules,dhe magdanozin e grire imet

Ne ju pengon qepa atehere te gjithe perbersit e supes i pas pergaditjes i bluani ne blender dhe shtoni magdanozin e grire