Përbërësit

 • 1 litër jogurt
 • 1 litër supë viçi
 • 2 vezë
 • 4 lugë miell
 • ½ tubë majdanoz
 • ½ brokoli
 • 2 karota
 • 2 thelpinj hudhre
 • 5 lugë vaj
 • Mëlmesa
 • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Karrotat pastrohen dhe priten në rriska të holla, brokoli pastrohet dhe ndahet në copë, ndërsa hudhra dhe majdanozi grihen shumë imët.

Në pak vaj kaurdisen karotat, e pastaj shtohet ujë gradualisht derisa të zbuten karrotat.

Shtohet hudhra dhe brokoli, derdhet supa e viçit dhe zihet derisa të zbuten brokoli e hudhra.

Në enë të veçantë tunden jogurti, vezët dhe miell, pastaj derdhen në supën e valë dhe zihen në temperatuë mesatare duke përzier derisa të trashët çorba.

Nga fundi i zierjës shtohen mëlmesa sipas shijës.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.