Përbërësit

 • 500 gr mish i bluar viçi
 • 1 presh
 • 400 gr kërpudha
 • 1 lugë e vogël biber i kuq
 • 2 decilitra lëng domatesh
 • 100 gr përshutë
 • 3 decilitra supë viçi
 • 5 lugë vja
 • 1 lugë niseshte
 • Rigon
 • Erëza
 • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Preshi dhe kërpudhat priten në katrorka ndërsa përshuta pritet në shkopinj.

Në pak vaj kaurdiset preshi dhe përshuta e pastaj shtohet mishi i bluar viçi dhe kërpudhat, edhe ato kaurdisen pak.

Gradualisht shtohet supa e viçit dhe vazhdon kaurdisja, kur të jetë mishi gjysmë i gatshëm shtohen lëngu i domateve, biber i kuq, rigoni dhe erëza sipas shijës.

Kaurdisja vazhdon derisa të zbutet mishi dhe derisa lëngu të shterët përgjysmë.

Nga fundi i kaurdisjës shtohe pak niseshte dhe e tëra zihet derisa të fitohet dendësia e dëshiruar.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.