Përbërësit

  • 500 gr kallamar
  • 350 gr domate të konservuara
  • ½ lugë e vogël hudhër pluhur
  • 1 kokë qepë
  • 0,5 decilitra vaj vegjetal
  • ½ tubë majdanoz
  • 1 lugë niseshte
  • 100 gr ullinj
  • Erëza
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kallamari, domatet e konservuara dhe qepa priten në katrorka, ullinjt priten në rrathë, ndërsa majdanozi grihet shumë imët.

Në pak vaj vegjetal kaurdiset qepa, sa të marrë ngjyrë të kristaltë, shtohen kallamarit dhe ato kaurdisen pak.

Pastaj shtohen domatet e konservuara, pak ujë dhe të gjitha kaurdisen në temperaturë mesatare derisa të zbuten kallamarit.

Nga fundi i kaurdisjës shtohen ullinjtë, majdanozi, hudhra pluhur dhe erëza sipas shijës, të gjitha zihen 5 minuta.

Pastaj hedhet pak nisheste dhe salca zihet edhe 3 minuta, me qëllim që të fitohet dendësia e dëshiruar.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.