Përbërësit

 • 300 gr miell misri
 • 150 gr miell gruri
 • 3 vezë
 • 1 gote vaj
 • 4 gota uje mineral
 • 1 luge kripë
 • 1/2 pluhur për pjekje
 • 3 luge ajvar

Hapat

 1. Perzieni se pari dy llojet e miellit me krip dhe pluhur per pjekje, pastaj ngadale ia shton vezet , ujin dhe vajin dhe ne fund ajvarin.
 2. Qitet ne tepsi te lyer me yndyre dhe piqet ne furre te parangrohur ne 200 grade per 30 minuta.
 3. Ushqimi me i shpejt qe kam pergaditur dhe njekohesisht lehte dhe per cdo kohe .