Rrota me djathë, marmite dhe spinaq

0
33
The BBC Good Food logo

Rrota me djathë, marmite dhe spinaq

Bëni këto rrota të lehta me shije çedar, marmite dhe spinaq për t’i shërbyer me supë ose si pjesë e një pikniku familjar. Ngrijeni para pjekjes, nëse dëshironi

Përbërësit

  • Fletë 320 g petë e lehtë e gatshme e mbështjellë
  • 1 lugë gjelle Marmite
  • 2-3 grushta të mëdha spinaq
  • 80 g çedër

Metoda

  • HAPI 1

    Ngrohni furrën në 200C/180C ventilator/gaz 6. Hapeni brumin me anën më të gjatë përpara jush. Përhapeni Marmite mbi sipërfaqe. Grisni spinaqin mbi Marmite dhe shpërndajeni me djathin, duke u siguruar që të shpërndahet në mënyrë të barabartë.

  • HAPI 2

    Rrokullisni fort pastën larg jush (duke filluar nga ana më e gjatë) për të krijuar një formë të gjatë salsiçe, më pas priteni në 12 pjesë. Organizoni mbi dy tepsi për pjekje lyeni me pergamenë për pjekje, anën spirale lart dhe kungulloni pak me dorën tuaj. Do të mbahet e mbuluar dhe e ngrirë në këtë fazë. Piqni për 15-20 minuta (ose 25 minuta nëse gatuani nga ngrirja), derisa të fryhet dhe të marrë ngjyrë kafe të artë.