Rollercoaster i ri hapet në SeaWorld Orlando

SeaWorld Orlando, i votuar si parku më i mirë argëtues në vend nga USA Today, sondazhi i 10Best Readers’ Choice po shpall slitën e re më të bukur.

Stili i ri, Ice Breaker, do të hapet në shkurt të vitit 2022. I emëruar sipas samiteve të akullta të Arktikut, Ice Breaker do të shfaqë katër lëshime, prapa dhe përpara, duke kulmuar me një nisje të kundërt në më të pjerrëtën përtej rënies vertikale në Florida – një 93- thumba e gjatë me këmbë me kënd 100 gradë. Me kërkesën e tij të lartësisë 48 inç, kërkuesit e aventurave të të gjitha moshave do të shijojnë emocionet dhe të dridhurat e Ice Breaker.

“Ne e kuptojmë se kishte shumë pritje dhe emocione për këtë udhëtim të ri, dhe më pas për shkak të sfidave të paprecedentë të dy viteve të fundit, hapja u vonua,” tha Presidenti i parkut Kyle Miller.

“Ne kërkojmë falje për këtë vonesë dhe falënderojmë fansat tanë për durimin e tyre. Ne e dimë se ata do ta pëlqejnë këtë udhëtim emocionues të veçantë, i cili plotëson në mënyrë të përsosur portofolin tonë ekzistues të udhëtimit emocionues. Jemi të emocionuar që më në fund jemi në gjendje të konfirmojmë Ice Breaker hapet në shkurt 2022”, shtoi Miller.

Hapja e Ice Breaker është shtesa perfekte në portofolin e udhëtimeve gjithnjë në rritje të SeaWorld. Nga emocionet e slitës me rul të Mantës, Krakenit dhe Makos, të votuar si slitë numër një në vend nga sondazhi i USA Today 10 Best Readers’ Choice Sondazhi, te pragjet e ujit të Infinity Falls dhe argëtimi me fluks të Udhëtimit në Atlantis, Ice Breaker i bashkohet parkut. atraksionet e famshme si një përvojë e domosdoshme për kërkuesit e emocioneve kudo.

SeaWorld Entertainment, Inc. është një kompani lider në park dhe argëtim që ofron përvoja që kanë rëndësi dhe frymëzon mysafirët për të mbrojtur kafshët dhe mrekullitë e egra të botës sonë. Kompania është një nga organizatat më kryesore zoologjike në botë dhe një lider global në mirëqenien e kafshëve, trajnimin, blegtorinë dhe kujdesin veterinar.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles