Prerja e sheqerit të shtuar ishte çelësi për humbjen time të peshës prej 180 kilogramësh

Duke arritur në 350 paund (lbs), nëna e tre fëmijëve Lisa Fantocone thotë se dhimbjet e vazhdueshme të kokës, dhimbjet e kyçeve, refluksi i acidit dhe lodhja nuk ishin të mjaftueshme për ta detyruar atë të humbiste peshë. As një histori familjare e diabetit të tipit 2, as paralajmërimi i mjekut të saj se ajo ishte në rrezik për të zhvilluar pararendësin e gjendjes kronike, prediabetin.

Fantocone, 39 vjeç dhe tani 170 paund, thotë se ishte në festën e ditëlindjes së parë të fëmijës së saj të tretë rreth katër vjet më parë kur më në fund vendosi se duhej të bënte një ndryshim dhe ta merrte seriozisht humbjen e peshës.

“Po pastroja kuzhinën dhe ndërsa shikoja tortën e mbetur, biskotat dhe karamele, kuptova se ky ishte një rast im normal, jo një rast i veçantë,” thotë Fantocone, i cili jeton në Rancho Cucamonga, Kaliforni, një periferi rreth 42 vjeç. milje në lindje të Los Anxhelosit. Madje nuk më pëlqente se si dukesha në fotot me djalin tim, kështu që i fshiva, gjë që ishte shkatërruese.

“Unë kisha mbaruar të jetoja në atë mënyrë,” shton ajo, “dhe e dija se duhej të isha në gjendje të humbisja peshë që të mund të isha i shëndetshëm dhe të vazhdoja me djalin tim. Që nga ajo ditë e tutje, e bëra veten më shumë prioritet.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles