Recetë për pulën e pjekur të Perëndeshës Herby Green

spot_img

Për salcën zippy që shërben edhe si marinadë edhe si salcë për këtë pulë të pjekur, do t’ju duhet kos grek, hudhër, limon, vaj ulliri, kripë, piper i zi dhe 5 barishte të ndryshme të freskëta: majdanoz, qiqra, kopër, cilantro dhe rigon. Ju do ta derdhni atë në të gjithë disa kilogramë kockë-në, lëkurë-në kofshët e pulës, më pas mbusheni të gjithë pjatën me avokado, qepë të kuqe dhe kaperi pasi të ketë mbaruar pjekja. Me vetëm disa përbërës të thjeshtë, kjo pjatë ka shumë shije të ndritshme dhe bashkohet lehtësisht.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles