Receta e bukës me kanellë me dardhë Streusel

spot_img

Kjo bukë streusel me dardhë kanelle është e thjeshtë dhe e ëmbël, dhe të gjithë përbërësit punojnë së bashku për të krijuar një shije të përsosur me erëza. Ndërsa është e mençur të ndiqni udhëzimet siç janë, ka pak hapësirë ​​për kreativitet në departamentin e përbërësve. Përbërësi më i lehtë për t’u ndërruar është ylli i shfaqjes: dardhat. “Mund të piqni me ndonjë lloj dardhe ju pëlqen,” thotë Morone. “Bosc, Bartlett dhe Anjou janë të gjitha opsione të mira sepse i rezistojnë nxehtësisë mjaft mirë.”

Ka gjithashtu shumë hapësirë ​​për eksperimente me aromën dhe strukturën. “Arrat do të ishin një shtesë e mirë për këtë bukë, diçka si arra ose arra do të ishte e mirë në këtë,” sugjeron Morone, duke shtuar, “patate të skuqura çokollatë do të ishin gjithashtu argëtuese”. Ajo gjithashtu thekson mundësinë e ndryshimit të erëzave që përdorni dhe për të shkuar më larg se thjesht kanellë – ajo vëren se “xhinxheri dhe dardha shkojnë mirë së bashku”.

Nëse receta tingëllon krejtësisht e shijshme siç është shkruar, atëherë ndoshta po kërkoni mënyra për të personalizuar shërbimin e bukës. Morone vëren, “Ju thjesht mund të prisni feta të kësaj buke dhe ta hani të gjitha vetë. Ju gjithashtu mund të përhapni gjëra të tilla si gjalpë kikiriku ose Nutella mbi të.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles