7 hotelet më të mira në Miami (Përditësuar 2024)

spot_img

Pamje ajrore e qendrës së Majamit me rrokaqiejt e tij të shumtë, me një park të gjerë në plan të parë dhe një urë të gjatë që shkon në një ishull nën një qiell blu
Postuar: 25.02.2024 | 25 shkurt 204

Miami është i njohur për plazhet e tij të ndritura nga dielli, kulturën e gjallë dhe jetën e mrekullueshme të natës. Nga arkitektura ikonë e Art Deco e South Beach deri te energjia e gjallë e Wynwood, Miami ofron një sërë lagjesh të ndryshme për të eksploruar dhe shumë gjëra unike për të parë dhe bërë (këtu është udhëzuesi im për të gjitha lagjet).

Atje jane nga hotelet në Miami për të zgjedhur, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një përvojë luksoze në plazh (pas NYC, Miami ka më shumë hotele me pesë yje se çdo qytet tjetër në vend) ose një hotel të përballueshëm që nuk do t’ju kushtojë një krah dhe një këmbë.

Unë kam vite që vij në qytet dhe kam qëndruar në shumë hotele të ndryshme. Për t’ju ndihmuar të planifikoni vizitën tuaj, këtu është lista ime e hoteleve më të mira në Miami:

1. Yotel Miami

Dhomë hoteli e dizajnuar minimalisht me ngjyra të theksuara vjollce në të gjithë Yotel në Miami, FloridaDhomë hoteli e dizajnuar minimalisht me ngjyra të theksuara vjollce në të gjithë Yotel në Miami, Florida
I vendosur në qendër të qytetit të Miami, ky hotel me katër yje ka një dizajn elegant dhe modern me një estetikë shumë të Miami (mendoni ngjyrat e theksuara dhe ndriçimin neoni, por të punuar në një mënyrë argëtuese dhe me shije). Ka si dhoma ashtu edhe apartamente të plota (të quajtura “jastëkë”) për të zgjedhur, dhe të dyja kanë shtretër inteligjentë të rregullueshëm, stacione karikimi me valë, tavolina pune dhe banjo të bollshme me dushe reshjesh.

Objektet e hotelit përfshijnë një tarracë në çati me një pishinë dhe bar koktej, një vaskë të nxehtë, një palestër 24-orëshe me biçikleta Peloton, zona për bashkëpunim dhe një restorant që shërben a la carte mëngjes. Më pëlqen shumë, nëse doni të thithni diellin, mund të përfitoni nga hapësira e dedikuar e plazhit të Yotel me shezllone falas në South Beach.

Rezervoni këtu!

2. shtetasiM Miami Brickell

Pishinë e gjatë drejtkëndore në çati me shezllone buzë pishinës, e rrethuar nga rrokaqiejt e Miami, Florida në hotelin qytetarM Miami BrickellPishinë e gjatë drejtkëndore në çati me shezllone buzë pishinës, e rrethuar nga rrokaqiejt e Miami, Florida në hotelin qytetarM Miami Brickell
I vendosur në zemër të Brickell-it, qytetariM është një hotel me katër yje me vepra arti të ndritshme dhe argëtuese në të gjithë, duke përfshirë një mural shumëngjyrësh në shkallë të gjerë në anën e ndërtesës të quajtur “Cosmic Connection” (krijuar nga artistja nga Majami, Jen Stark). Unë jam një fans i madh i kësaj marke. Pjesë e konceptit të qytetaritM është të ofrojë një lloj dhome që është kompakte, por e dizajnuar mirë për të optimizuar hapësirën. Të gjitha dhomat kanë krevate të rehatshme me madhësi të madhe, jastëkë me gëzof, blinda të errësirës dhe izolim zëri që të mund të bëni një gjumë të mirë. Dhomat janë gjithashtu të teknologjisë së lartë; mund të kontrolloni cilësime të ndryshme të dhomës nga një tablet ose aplikacion në telefonin tuaj, duke përfshirë ndriçimin, temperaturën, blindat dhe televizorin me ekran të sheshtë.

Hoteli ka një sërë zonash të lezetshme të përbashkëta për t’u ndenjur, duke përfshirë një “dhomë ndenjjeje” me divane, një bibliotekë dhe zonë pune, një pishinë në çati, dhoma takimi dhe dy restorante, duke përfshirë një që ofron një shuplakë e gjerë e përditshme e mëngjesit që u përshtatet të gjitha dietave.

Rezervoni këtu!

3. Hotel Oqeani

Dhomë hoteli në Hotel Ocean në Miami, me një krevat dhe tavolinë me madhësi mbretëreshë dhe e dekoruar me tone të ngrohta neutraleDhomë hoteli në Hotel Ocean në Miami, me një krevat dhe tavolinë me madhësi mbretëreshë dhe e dekoruar me tone të ngrohta neutrale
I vendosur në rrugën e famshme Ocean Drive të Majamit, pak hapa larg plazhit, ky hotel i vogël me tre yje ka një dizajn retro, plazhi. Dhomat e bollshme dhe të mbushura me dritë kanë krevate super të rehatshme, tavolina, mini-frigoriferë dhe televizorë me ekran të sheshtë. Banjat e rinovuara së fundmi janë të mëdha, dhe shumë prej tyre kanë të dyja vaskat dhe një dush me dy koka dushi.

Hoteli ofron gjithashtu kafe të freskët në holl, një restorant të mrekullueshëm me trotuare dhe ndenjëse në oborr të jashtëm dhe biçikleta falas për t’u përdorur. Për lehtësitë që hoteli nuk i ofron vetë, ju duhet të përdorni disa hotele aty pranë për të përdorur objektet e tyre, duke përfshirë një pishinë të hapur, palestër 24 orë dhe spa me një hamami, sauna, dhomë meditimi dhe dhomë relaksi. Ju merrni një vlerë të madhe këtu dhe vërtet nuk mund ta mposhtni vendndodhjen.

Rezervoni këtu!

4. Betsy

Krevat me madhësi mbretërore me raft librash prapa të mbuluar me pjesë të ndryshme veprash arti në Hotel Betsy në Miami, FloridaKrevat me madhësi mbretërore me raft librash prapa të mbuluar me pjesë të ndryshme veprash arti në Hotel Betsy në Miami, Florida
Ky hotel butik me pesë yje është i njohur për dizajnin e tij të mrekullueshëm të frymëzuar nga Art Deco. Travel + Leisure madje e quajti atë një nga hotelet më të mirë në botë! Siç mund ta imagjinoni, nuk do të dëshironi asgjë këtu. Hoteli përmban dhoma dhe suita të zbukuruara me vepra arti të kuruara origjinale dhe orkide të gjalla, si dhe veçori luksoze si dysheme druri dhe banjo mermeri me dushe. Pajisjet në dhomë përfshijnë një minibar, rroba banjoje prej pelushi, një tavolinë, batanije alpaka për fëmijë dhe shtretër aq të rehatshëm sa është e vështirë të dalësh prej tyre.

Betsy gjithashtu krenohet me një çati mahnitëse ku mund të merrni klasa joga në lindjen e diellit, të rrini në pishinë ose të pini një pije në bar koktej, një qendër fitnesi me biçikleta Peloton, një bibliotekë komode dhe disa restorante në vend (përfshirë një ofertë mëngjes çdo ditë). Hoteli është vetëm disa hapa larg plazhit dhe ka një zonë private ku mund të shijoni karriget, çadrat dhe shezullet falas. Nëse doni luks, qëndroni këtu.

Rezervoni këtu!

5. Hampton Inn Miami-Coconut Grove/Coral Gables

Dhomë hoteli bazë me një krevat me madhësi mbretëreshë, e dekoruar në gri dhe vjollcë në Hampton Inn Miami-Coconut Grove/Coral GablesDhomë hoteli bazë me një krevat me madhësi mbretëreshë, e dekoruar në gri dhe vjollcë në Hampton Inn Miami-Coconut Grove/Coral Gables
Sigurisht, është një Hampton Inn dhe një zinxhir, por ky hotel me tre yje është një opsion buxhetor që ofron qasje të lehtë në lagjet e Coconut Grove dhe Coral Gables. Ndërsa dizajni i hotelit nuk është asgjë për të shkruar në shtëpi (nëse keni qenë në një Hampton Inn, keni qenë në të gjithë), ai ka gjithçka që ju nevojitet për një qëndrim të rehatshëm. Pajisjet e dobishme në dhomë përfshijnë një mini-frigorifer dhe mikrovalë, tavolinë, TV me ekran të sheshtë dhe banjë të madhe me dush që ka presion të madh.

Ky hotel gjithashtu ofron mëngjes falas, kafe, çaj dhe biskota të ngrohta falas në holl 24/7, një pishinë të jashtme të qetë dhe një qendër të vogël fitnesi. Është pikërisht përballë rrugës nga një stacion Metromover gjithashtu, duke e bërë të lehtë të shkosh në pjesën tjetër të qytetit nga këtu. Është një opsion i mirë për udhëtarët me buxhet dhe familjet që kërkojnë të qëndrojnë në një pjesë më të qetë të qytetit.

Rezervoni këtu!

6. Sentral Wynwood

Shtrat dhe divan në një apartament me dritare nga dyshemeja deri në tavan në hotelin e apartamenteve Sentral Wynwood në Wynwood, Miami Shtrat dhe divan në një apartament me dritare nga dyshemeja deri në tavan në hotelin e apartamenteve Sentral Wynwood në Wynwood, Miami
Ky hotel apartamentesh me katër yje ofron njësi të bollshme, të mobiluara nga stilisti, me dekor shumëngjyrësh, shumë dritë natyrale dhe vepra arti në mure. Kuzhinat e pajisura plotësisht kanë pajisje çelik inox, duke përfshirë një makinë larëse enësh, furrë, mikrovalë, aparat kafeje, madje edhe një makinë larëse/tharëse. Njësitë kanë gjithashtu një dhomë ndenjeje me një TV me ekran të sheshtë që ofron shërbime transmetimi dhe një banjë të madhe të kompletuar me tharëse flokësh, vaske ose dush dhe tualetin falas.

Hoteli ka një pishinë mahnitëse në çati, qendër fitnesi dhe madje edhe Teslas në vend, të cilat mund të merren me qira për përdorim afatshkurtër. Sentral është një opsion ideal nëse jeni duke qëndruar në Miami për një kohë, veçanërisht nëse jeni duke punuar në rrugë pasi hoteli ka hapësira pune në dhomë dhe një hapësirë ​​pune në vend me kafe falas. Ka shumë kafene të përshtatshme për punë në të gjithë lagjen përreth gjithashtu.

Rezervoni këtu!

7. Edicioni i Miami Beach

Dhoma e miqve në hotelin Mayfair në Miami me një divan prej pelushi bruz, krevat me madhësi mbretëreshë dhe atmosferë të errët dhe me humorDhoma e miqve në hotelin Mayfair në Miami me një divan prej pelushi bruz, krevat me madhësi mbretëreshë dhe atmosferë të errët dhe me humor
Ky hotel me pesë yje buzë plazhit është hoteli im i preferuar kur vizitoj Majamin sepse ju mundeni përdorni pikat e hotelit Marriott për qëndrime falas (megjithate kushton nje pasuri pa pike). Me pelqen. Secila prej dhomave dhe suitave të saj të bollshme është e dizajnuar dhe e dekoruar në mënyrë unike, me ngjyra të buta, vepra arti të kuruara dhe banjo të mëdha me pllaka mermeri. Dhomat kanë gjithashtu aparate kafeje, minibare, TV me ekran të sheshtë 48 inç dhe disa ofrojnë pamje mahnitëse mbi oqean.

Hoteli ka një palestër dhe spa në vend, si dhe një pishinë dhe gjashtë (po, gjashtë) restorante. Këtu ka gjithashtu një klub nate, disa bare dhe një rrugicë bowling. Ju mund të kaloni fjalë për fjalë të gjithë udhëtimin tuaj këtu dhe kurrë nuk duhet të largoheni (dhe nuk do të mërziteshit).

Rezervoni këtu!

***

Pavarësisht nëse jeni brenda Miami për të pushuar në rërë, për të festuar në South Beach, për t’u argëtuar me artin e Wynwood-it ose për të ecur në restorant nëpër qytet, i ashtuquajturi kryeqyteti i Amerikës Latine ka shumë për të ofruar. Duke zgjedhur nga një nga hotelet e mësipërme, do të përgatiteni për një qëndrim të paharrueshëm në qytetin e dytë më të vizituar në Shtetet e Bashkuara!

Rezervoni udhëtimin tuaj në Miami: Këshilla dhe truket logjistike

Rezervoni fluturimin tuaj
Gjeni një fluturim të lirë duke përdorur Skyscanner. Ata janë motori im i preferuar i kërkimit, sepse ata kërkojnë faqe interneti dhe linja ajrore anembanë globit, kështu që ju gjithmonë e dini se asnjë gur nuk lihet pa lëvizur!

Rezervoni akomodimin tuaj
Ju mund të rezervoni hotelin tuaj me Hostelworld. Nëse dëshironi të qëndroni diku tjetër, përdorni Booking.com pasi ata vazhdimisht kthejnë çmimet më të lira për bujtina dhe hotele të lira.

Mos harroni sigurimin e udhëtimit
Sigurimi i udhëtimit do t’ju mbrojë nga sëmundjet, lëndimet, vjedhjet dhe anulimet. Është një mbrojtje gjithëpërfshirëse në rast se ndonjë gjë shkon keq. Unë kurrë nuk shkoj në një udhëtim pa të pasi më është dashur ta përdor shumë herë në të kaluarën. Kompanitë e mia të preferuara që ofrojnë shërbimin dhe vlerën më të mirë janë:

Po kërkoni kompanitë më të mira për të kursyer para?
Shikoni timen faqe burimi për kompanitë më të mira për t’u përdorur kur udhëtoni! Unë listoj të gjitha ato që përdor për të kursyer para kur udhëtoj – dhe mendoj se do t’ju ndihmojnë gjithashtu!

Po kërkoni më shumë informacion për të vizituar Miami?
Shikoni në thellësi time udhëzues destinacioni për në Miami me më shumë këshilla se çfarë të shihni dhe të bëni, kostot, mënyrat për të kursyer dhe shumë e shumë më tepër!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles