Recetë për grushtimin e gjurmëve të lepurit (Një mocktail Pashkësh).

spot_img

Nëse krijimi i një lepuri marshmallow nuk përfshihet në 10 aktivitetet tuaja ideale të Pashkëve, ka alternativa të shumta dekorimi për të zbukuruar mocktailin tuaj të shtegut të lepurit. Përdredhjet e lëvozhgave të agrumeve të përdredhura pa mundim mbi buzën e gotës mund t’i shtojnë pijes suaj një ngjyrë dhe një shije aromatike. Përfshirja e degëve të freskëta të nenexhikut e lidh pijen me pranverën dhe e mbush atë me një prekje të sofistikimit. Për të kapur thelbin e sezonit, merrni parasysh lulet e ngrënshme që lundrojnë si pansi apo manushaqe në sipërfaqen e mocktail-it tuaj për një shije tërheqëse, festive dhe botanike. Për ata që kërkojnë një garniturë që funksionon si rostiçeri, hellet e frutave të përbëra nga kokrra të gjalla dhe copa pjepri të shijshëm mund të bëjnë një garniturë argëtuese dhe të ngrënshme. Shkopinj karamele ose kashtë në formë argëtimi do t’ju ndihmojnë t’i shtoni një pije të këndshme pijes tuaj pa lepur. Për më tepër, për një zgjidhje të shpejtë dhe të bazuar në temë, kërkoni sipëruese të parapërgatitura për tortë në formë lepurash ose lulesh. Këto mund të vendosen lehtësisht në pije për një prekje të menjëhershme, dekorative që përputhet me temën e Pashkëve.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles