Receta e rrotullave të vezëve të skuqura në tigan

spot_img

Ka shumë mënyra për të personalizuar rrotullat e vezëve bazuar në preferencat tuaja. Nëse preferoni perime të tjera ose keni ndonjë prodhim që duhet të konsumohet, mund të shtoni domate të prera në kubikë, spinaq të copëtuar, karrota të grira ose kërpudha të copëtuara për shije dhe lëndë ushqyese të shtuar. “Kur shtoni perime të tjera, thjesht grijini ato të vogla dhe shtoni në tasin në hapin 1”, shpjegon Hahn.

Nëse dëshironi të mbështeteni në erëzat e jugperëndimit, mund të shtoni lehtësisht një goditje të nxehtësisë në rrotullat e vezëve. Shtoni jalapeños të prera në kubikë, speca Serrano, thekon spec të kuq të grimcuar ose pak salcë të nxehtë në përzierjen e mbushjes.

Për pak krem, shtoni një djathë qumështor ose jo qumështor sipas zgjedhjes suaj, si p.sh. djathë Monterey Jack i grirë, çedër ose djathë vegan në mbushje. Kur rrotullat e vezëve janë duke u gatuar, djathi do të shkrihet në mënyrë perfekte. Ju gjithashtu mund të përfshini kokrra të gatuara si quinoa, oriz ose farro në përzierjen e mbushjes për cilësi dhe përzemërsi shtesë.

Për rrotullat e veganëve, thjesht kontrolloni paketimin për t’u siguruar që mbështjellësit e rrotullave të vezëve nuk përmbajnë vezë. “Edhe pse ka vezë në emër, shumë marka të rrotullave të vezëve janë në të vërtetë pa vezë”, vëren Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles