Receta e zhytjes për rostiçeri në fermë të mbushura me proteina

spot_img

Nëse jeni duke e bërë këtë rostiçeri të mbushur me proteina posaçërisht për proteinat, ne do t’ju këshillonim t’i përmbaheni gjizës, pasi ajo ka shijen më neutrale dhe përmbajtjen më të lartë të proteinave për çdo produkt të kësaj konsistence. Nëse nuk mund ta gjeni, ose po pyesni veten nëse mund të përdorni diçka tjetër që keni në dorë, ka disa opsione që mund t’i përdorni me një ndryshim të vogël.

Kosi grek, i cili është gjithashtu i lartë në proteina, mund të funksionojë në një sasi të barabartë. Megjithatë, në përgjithësi është shumë më i mprehtë dhe i thartë se gjiza, e cila mund të pengojë që shijet e fermës të shkëlqejnë. Mund të provoni gjysmë kos grek dhe gjysmë salcë kosi, për të balancuar trashësinë dhe thartirën. Djathi krem ​​do të funksiononte gjithashtu, por ne nuk do të rekomandonim ta zëvendësonim 100% me gjizën. Duhet të pritet edhe 50/50, ndoshta me kosi ose kos grek. Për një strukturë të ngjashme me ujë, me gjizë, mendoni të zëvendësoni një sasi të barabartë rikota për gjizën në recetë, e cila do të japë një rezultat shumë të ngjashëm.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles