Recetë me zierje me bisht të ngadaltë

spot_img

Për të bërë këtë zierje me bisht kau, fillimisht do t’ju duhet të mbledhni përbërësit. Ju do të keni nevojë për bisht kau, vaj për skuqje, një qepë, selino, karrota, hudhër, rozmarinë, trumzë, miell të thjeshtë, karafil, verë të kuqe, domate të konservuara, lëng viçi dhe kripë e piper. Kjo recetë përdor rozmarinë dhe trumzë të freskët, por këto mund të ndryshohen lehtësisht për versionin e tharë të bimëve nëse versioni i freskët nuk mund të gjendet. Vetëm sigurohuni që të shikoni sasitë; Thekra na kujton këtë barishtet e thata janë shumë më të fuqishme se barishtet e freskëtakështu që do të dëshironi të përdorni një sasi më të vogël nëse po e bëni atë zëvendësim.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles